Wyświetlenia Strony

niedziela, 11 listopada 2012

Święto Niepodległej Polski!

Witajcie. Dzisiaj tak uroczyście, ale postanowiłam napisać notkę, ponieważ jestem dumna. Dumna z tego, iż jestem Polską. Mieszkam i żyję w tak niesamowitym kraju, za który kiedyś (dokładnie 94 lata temu) tak dużo osób oddało życie, abym ja teraz mogła cieszyć się szczęściem i nie martwić się o to czy zginę podczas wojny. Nie wiadomo oczywiście czy za kilka lat nic się takiego nie wydarzy. Mam nadzieję, że nie, bo ja zdecydowanie jestem za tym, żeby na świecie panował pokój. Wracając do 11 listopada. Mam dla was kilka zdjęć / obrazków, które cofną was w czasie. :)

Nasza piękna flaga, te kolory : Koloru białego używa się w heraldyce jako reprezentację srebra. Oznacza on także wodę, a w zakresie wartości duchowych czystość i niepokalanie.; Kolor czerwony jest symbolem ognia, a z cnót oznacza odwagę i waleczność. Nasze godło też pięknie reprezentuje nasz kraj.


Chyba już wystarczy tych zdjęć/obrazków :) Nie wiem czy ja dałabym radę walczyć tak jak walczyli 94 lata temu prawie wszyscy Polacy. Jestem im naprawdę wdzięczna. Mam nadzieję, że dla was 11 listopada jest tak samo ważnym dniem jak dla mnie. Nie chciałabym się urodzić gdzieś indziej. Tutaj jest mój dom i zawsze będę o tym pamiętała. Oczywiście inne narodowości tez mają swoją historię i też kochają swój kraj, bo to ważne, aby pamiętać skąd się pochodzi i nie warto się tego wstydzić. Pamiętajcie o tym :)
Love & Peace,
Ola

1 komentarz:

  1. Zapraszam na konkurs, w którym do wygrania są buty!!! Wystarczy spelnić 3 proste warunki i Twoje wymarzone lity, szpilki lub inne są Twoje! :)

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze! :)