Wyświetlenia Strony

poniedziałek, 2 kwietnia 2012

Jan Paweł II


Jan Paweł II (łac. Ioannes Paulus II), właśc. Karol Józef Wojtyła (ur. 18 maja 1920 r. w Wadowicach, zm. 2 kwietnia 2005 r. w Watykanie) – błogosławiony Kościoła katolickiego, polski biskup rzymskokatolicki, arcybiskup krakowski, kardynał, 264. papież i 6. suwerenny władca Państwa Watykańskiego (16 października 1978 r.2 kwietnia 2005 r.), kawaler Orderu Orła Białego.
Poeta i poliglota, a także aktor, dramaturg i pedagog. Filozof historii, fenomenolog, mistyk. i przedstawiciel personalizmu chrześcijańskiego.
Dzisiaj mija siedem lat od śmierci Karola Wojtyły. To takie smutne, pamiętam ten dzień kiedy umarł, chociaż miałam osiem lat. Wszyscy płakali, nie dowierzali, że nasz rodak nie żyje, ale przecież każdy kiedyś musi odejść.. Tylko, że niektórzy odchodzą zbyt wcześnie. Uważam, że Jan Paweł II powinien zostać okrzyknięty świętym, gdyż w pełni zasłużył na to. My jako Polacy powinniśmy być dumni, że tak wielki człowiek był naszej narodowości. Wiem, że nie wszyscy Polacy są wierzący, ogólnie nie wszyscy ludzie, ale uważam, że każdy powinien znać sylwetkę tego człowieka. Karol biegle władał, aż ośmioma językami takimi jak 

włoski, hiszpański, angielski, łacina, francuski, niemiecki, polski i rosyjski. Naprawdę mamy za co go podziwiać. Jest dla mnie autorytetem i zawsze byłam i będę dumna, że mieliśmy kogoś takiego jak on. Jan Paweł II może być przykładem, że Polak potrafi. Warto brać przykład z takich ludzi. 

Cześć !

1 komentarz:

Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze! :)