Wyświetlenia Strony

czwartek, 29 marca 2012

Sporty na wiosnę :)

Cześć Kochani ! :* Zaczyna się robić coraz cieplej (pomijając dzisiejszy dzień, bo padał deszcz i było zimnoo. brr ;c) i zaczynamy nosić krótsze ubrania, mniej ubrań , więc każdy chce dobrze w nich wyglądać, dlatego przedstawię wam kilka sposobów jak osiągnąć ładną sylwetkę !

1. Rower - jest dobrym środkiem lokomocji. Kiedy jest bardzo ciepło jazda autobusem to koszmar na pewno wiecie to z własnego doświadczenia. Dzięki jeździe rowerem utrzymacie ładną sylwetkę. Wieczorne przejażdżki sprawią, że się dotlenicie i lepiej będzie pracował wasz organizm. Jazda na rowerze jest bardzo dobrym treningiem formy i pozytywnie wpływa na zdrowie organizmu. Na rowerze nie męczymy się tak bardzo jak przy bieganiu, ale z jazdą nie należy przesadzać!  Pamiętajcie jednak, że systematyczna jazda niesie pewne ryzyko - możecie bardzo rozbudować swoje mięśnie. ich Jazda na ciężkich biegach rozbudowuje muskulaturę, a długa na lekkich kształtuje smukłe mięśnie. Jazda na rowerze pobudza krążenie krwi i dobrze na nas działa także zachęcam :) Ja sama jeżdżę raz na tydzień ; )

2. Bieganie - jest to sport dla każdego, ale nie każdy potrafi się zmotywować (ja sama nie przepadam za bieganiem, ale w końcu muszę się zawziąć !) Niektórzy twierdzą, że lepszy jest długi, ale mniej intensywny wysiłek niż krótki i bardzo obciążający organizm. Zacznijcie od wolnego biegu, a codziennie zwiększajcie czas o 5 minut. Jeśli chcemy schudnąć, powinniśmy na bieganie wybrać poranek, wtedy organizm spala więcej kalorii. Tylko należy pamiętać, aby systematycznie uprawiać tę dyscyplinę ,by osiągnąć długotrwałe efekty. 

3. Nordic walking - podobnie jak bieganie jest to sport dla dużych i małych :) Ten sport usprawnia układ oddechowy i sercowo-naczyniowy, zwiększa pobór tlenu przeciętnie o 20-58 procent. Ważne jest opanowanie techniki tego sportu. 

4. Rolki - chyba większość lubi na nich jeździć. Jazda na rolkach wpływa korzystnie na układ oddechowy. Ten sport rozwija wytrzymałość ramion, pomaga spalić zbędne kalorie, redukuje nacisk na plecy, biodra, kolana i piszczele.

5. Deskorolka - co ważne jest nie tylko dla chłopców ! To sport, który wymaga wiele uwagi i wytrzymałości, dlatego najczęściej uprawiają go chłopcy. Jazda na deskorolce może skończyć się wieloma kontuzjami, ale ten sport wpływa korzystnie na rozbudowę muskulatury.

Także wiecie już co i jak więc do roboty ! :)
Ja kocham jeździć na rolkach, ale muszę kupić nowe, ponieważ te co mam są już za małe :) Mam dla Was kilka zdjęć ładnie pomalowanych paznokci. Spodobały mi się, a Wy co o nich sądzicie ? :) Przepraszam za zdjęcia, ale dopiero to ogarniam ; )
 BUZIAKI :*


1 komentarz:

  1. Ostatnie z kolorowymi końcówkami wymiatają ;-). No ja też muszę wziąć się za siebie, bo po zimie troszkę brzuszek zwisa. Ja wybieram bieganie i brzuszki. Niezawodne :)
    Buziaczki ;-*

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze! :)